DEBORAH MILANO
ИТАЛИЈАНСКА СТРАСТ ЗА УБАВИНА
Deborah Milano ја инјектира италијанската совршеност во светот на козметиката од 1962 година. Производите на фирмата комбинираат страст за убавина, внимание на детали и прецизност. Со повеќе од 50 години на искуство и ентузијазам, заедно со неколку генерации на брендот, може да има само еден резултат – совршена козметика.
ЗОШТО
DEBORAH MILANO
Deborah Milano се гордеат со својот дизајн на производи. Тие се дизајнирани секогаш да бидат лесно препознатливи. Нивните специфични форми ве тераат да ги допрете. Нивниот козметички опсег има уникатно чувство на боја – индивидуалните нијанси се лесни за носење и добро се комбинираат едни со други. Квалитетот, достапноста и следењето на најновите трендови во светот на убавината придонесоа брендот брзо да стане еден од лидерите на италијанскиот пазар. Денес можете да го најдете во повеќе од 50 земји во светот.
36576958_10156738457212450_9068837378377908224_n
12800249_10154060354892450_2309694064065761557_n
DEBORAH
ШМИНКА ЗА УСНИ
Кармини со секаков вид финиш: кремасти, мат, сјај, сатен и низа различни бои за сите вкусови и за сите прилики!
КОНТАКТ
КОНТАКТИРАЈ НЕ
БРЗО И ЛЕСНО

Лагуна-ком ДООЕЛ од Скопје, е приватна компанија која е основана во 2000 година. Нашата дејност е увоз и дистрибуција на производи од италијански, германски и француски производители.

Ексклузивни претставници и дистрибутери сме на козметиката Deborah и Debby од Милано – Италија, Kruyolan како и други брендови од Rudy Profumi како Body Care, Hair Care. Имаме и Italwax восоци за депилација и други додатоци за депилирање. Bella Oggi со декоративна козметика и сетови за шминкање.

ул. Никола Парапунов 3а-35/12 1000, Скопје
info@laguna.com.mk
02/3245-850